Vēlēšanas par kredītu likuma grozījumiem?

Pēdēja laikā atkal ir aktivizējušies tā sauktie ātro kredītu uzņēmumi, kas sniedz bezskaidras naudas aizdevumus, jeb ātros kredītus prasot saviem klientiem lielus procentu maksājumus. Šie aizdevēji ir sākuši atkal reklamēties plašsaziņas līdzekļos un vēlas piesaistīt cilvēkus saviem pakalpojumiem, jo pašlaik, kad ārā ir auksts, tad komunālo maksājumu rēķini ir lieli un cilvēkiem naudas ir mazāk. Un šie kreditori tad arī tieši spēlē uz šiem vājajiem punktiem piesaistot klientus un no tiem iekasējot lielus procentu maksājumus. Un lieli procentu maksājumi nepatīk nevienam!

Nu tad lūk, manuprāt, tieši tāpēc, vajadzētu sākt tautas parakstu vākšanu par šo iestāžu tālāku iegrožošanu un neļaut tām izmantot Latvijas tautu, kā tas pašlaik notiek. Protams, daudzi uzreiz bļaus, ka katram pašam ir brīva griba un katrs var izvēlēties, vai ņemt vai neņemt šos kredītus, tomēr ja reklāmas katru dienu ir redzamas tev visapkārt, tad, iespējams, ka vienā dienā, kad tev nebūs tik liels gribasspēks cīnīties ar tiem amerikāņu kalniņiem, ko pasaule tev sniedz, tad arī tu nepadomāsi un aizņemsies, bet pēc tam atmaksāt kredītu jau būs pagrūti. Lai mēs paši no tautas puses spētu kaut ko darīt mums vajadzētu savākt vismaz 10000 parakstus, pēc kuru savākšanas šāds likumprojekts tiktu likts priekšā mūsu valdībai izskatīšanai, bet ja Saeima to neapstiprinās, tad būs vajadzīgi jau vairāk kā 100000 parakstu, pēc kuru savākšanas tiktu veidots referendums un tautai būtu jābalso par šādiem likuma grozījumiem. Izmaksas, lai šos parakstus savāktu ir pietiekami lielas, lai tās nespētu nosegt viens vai pat daži cilvēki, un ja tiešām mēs gribam kaut ko panākt, tad jāziedo nauda būs katram pašam, un būs jāmaksā par savu aprakstu apstiprināšanu, kas izmaksās no 1 līdz 2 Eiro.

Es nezinu, ko par šādām radikālām izmaiņām vispār domātu mūsu sabiedrība, bet, manuprāt, vajadzētu aizliegt reklamēt aizdevumus tieši tāpat, kā tas ir ar alkoholu un azartspēlēm, jo mēs taču neredzam katru dienu televīzijā reklamējoties azartspēļu kompānijas, un pat alkohola reklāmām ir vismaz 10% no reklāmas jābūt anti-reklāmai, kas parāda, ka pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga veselībai. Šādiem uzrakstiem vai aizliegumiem vajadzētu būt arī kreditoriem un visu reklāmu beigās vajadzētu pateikt kaut ko vairāk nekā tikai “aizņemies atbildīgi”.

Kādas ir jūsu domas par šādu ierosinājumu, un ko mēs varam darīt lietas labā, jo neizskatās, ka mūsu valdība ir ieinteresēta kaut ko darīt, jo, ja nemaldos ir daži deputāti, kas ir iesaistīti šo uzņemamu darbībā un ir tā sauktie “patiesā labuma guvēji”.