Jaunais Latvijas prezidents – Raimonds Vējonis

raimonds vejonisRaimonds Vējonis dzimis 1966. gada 15. jūnijā, Krievijā – Pleskavas apgabalā. R. Vējonis ir pašreizējais Latvijas Valsts prezidents. Pēc izglītības būdams biologs, kādu laiku strādājis par bioloģijas skolotāju un Madonas Domes deputātu. Tāpat bijis arī Latvijas Zaļās partijas un Zaļo un Zemnieku savienības biedrs, Saeimas deputāts un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, savus pienākumus šajā amatā pildot no 2002. gada līdz 2011. gadam. 2014. gadā R. Vējonis tiek apstiprināts aizsardzības ministra amatā, bet jau 2015. gada 3. jūnijā tiek ievēlēts par Latvijas valsts prezidentu.

R. Vējonis dzimis Krievijā, jo tolaik viņa tēvs tur dienējis Padomju armijā. R. Vējoņa bērnība un skolas gadi tika aizvadīti Madonas rajona Sarkaņos, kur viņš mācījās Madonas 1. vidusskolā. Vēlāk R. Vējonis uzsāka studijas Latvijas Universitātē, iestājoties Bioloģijas fakultātē. Uzreiz pēc studiju beigām R. Vējonis sāka strādāt Madonas 1. vidusskolā par bioloģijas skolotāju.

1990. gadā, kā viens no pirmajiem, R. Vējonis iestājās Latvijas Zaļajā partijā, paralēli būdams arī par Madonas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieku un Madonas domes deputātu.

1994. gadā savas zināšanas papildinājis Tamperes Tehniskajā universitātē, Vides un ūdens inženieru institūtā. 1995. gadā R. Vējonis, pabeidzot studijas Latvijas Universitātē, ieguva bioloģijas zinātņu maģistra grādu.

1996. gadā R. Vējonis kļuva par direktoru jaunizveidotajā Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē. Tāpat R. Vējonis darbojās arī kā Skultes ostas valdes loceklis.

2002. gadā, pie varas nākot Eināra Repšes vadītajai valdībai, R. Vējonis tajā tika iecelts par Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības minstru. 2003. gadā, izveidojoties atsevišķai Latvijas Vides ministrijai, R. Vējonis tika iecelts par vides ministru, šo amatu saglabājot arī turpmākajās valdībās. 2004. gadā R. Vējonis kandidēja Eiropas parlamenta vēlēšanās, tomēr Zaļo un Zemnieku savienība tajā neguva nekādus panākumus. 2006. gadā R. Vējonis tika ievēlēts 9. Saeimā, vēl joprojām paliekot vides ministra amatā. 2010. gadā R. Vējonis no Zaļo un Zemnieku savienības tika ievēlēts 10. Saeimā. Tikai 2011. gadā, kad tika likvidēts vides ministra amats, R. Vējonis atgriezās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā. 2014. gadā R. Vējonis Laimdotas Straujumas valdībā tika ievēlēts par aizsardzības ministru, savu amatu saglabājot arī L. Straujumas otrajā valdībā.

2015. gada 3. jūnijā R. Vējonis tika ievēlēts par Latvijas Valsts prezidentu.